Zastanawiasz się jak napisać swoją prezentację maturalną aby komisja nie tylko spojrzała na nią przychylnym okiem ale była zachwycona Twoją pracą ? Nie wiesz jak stworzyć taką prezentację ? Nie martw się - jest serwis Wzorki.net a w nim prawie dwieście róznych prac maturalnych z polskiego ! Z takim wzorem napisanie własnej pracy czy wypracowania staje się o wiele łatwiejsze !
poniedziałek, 26 stycznia 2009
Sezon studniówkowy w pełni, w każdy weekend sale balowe, restauracje pękają w szwach i rozbłyskują światłami. Kto by teraz myślał o maturze ? Przecież zostało jeszcze (aż) 100 dni !
Zobaczcie jak bawili się Ci maturzyści:

10:58, bal-com , Prezentacje maturalne
Link
Kolejne źródło wiedzy maturzysty to internet w którym może on znaleźć takie przydatne materiały jak recenzje, opracowania, reportaże, artykuły ściśle tematycznie związane z pracą, ale i liczne fora dyskusyjne, które w toku przygotowawczym do matury z języka polskiego okazują się spełniać niezwykle istotną rolę, gdyż umożliwiają przepływ i wymianę wiedzy oraz zgromadzonych informacji. Następne źródło informacji maturzysty, to fachowa pomoc osób doświadczonych, znających się na zagadnieniach związanych z maturą ustną z języka polskiego jak i z tematem samych prezentacji maturalnych . Takich osób jest naprawdę wiele. Możemy znaleźć ich zarówno przez Internet, jak i wśród naszych korepetytorów i nauczycieli, którzy służąc doświadczeniem i fachową poradą z pewnością udziela nam wielu cennych wskazówek jak stworzyć naprawdę dobrą prezentację i pozwolą uniknąć niepożądanych pułapek. I ostatnie już źródło wiedzy z którego niewątpliwie powinniśmy, a wręcz musimy skorzystać – nasza głowa, w której z pełnością przez te wszystkie lata zgromadziło się już naprawdę wiele cennych informacji. Teraz przychodzi pora by właśnie po nie sięgnąć i odpowiednio wykorzystać. A więc do dzieła!!!

Znajdź gotowe prezentacje maturalne na miarę Twoich potrzeb
10:49, bal-com , Prezentacje maturalne
Link
czwartek, 22 stycznia 2009
W poprzednim odcinku naszego kursu wyjaśniłam na czym polega sztuka skutecznego poszukiwania i selekcji materiałów. W niniejszym zaś rozdziale pragnę skupić swoją uwagę na źródłach wiedzy, które każdy maturzysta powinien znać, a co więcej, korzystać z nich gdy tworzona jest gotowa praca maturalna. Jak już wcześniej wspomniałam, tych źródeł jest naprawdę wiele, ja skupię zaś swoją uwagę głównie na tych, które uważam za najbardziej istotne i znaczące w toku przygotowawczym do egzaminu dojrzałości. Pierwszym i zasadniczym źródłem informacji są niewątpliwie książki. I tutaj przydatne okazują się być zarówno podręczniki szkolne, książki stricte tematycznie związane z naszą pracą, biografie, lektury szkolne, jak i wszelkiego rodzaju słowniki, leksykony, encyklopedie i opracowania.
19:49, bal-com , Prezentacje maturalne
Link
poniedziałek, 12 stycznia 2009
Wybór tematu maturalnego rozpoczyna serię intensywnych przygotowań do matury z języka polskiego. Choć, jak już wcześniej wspomniałam, nie jest on wcale zdaniem łatwym, to jednak o tyle przyjemnym, że nie wymagającym od nas większych nakładów czasu i wychodzenia z domu. Kiedy jednak pokonamy już ten pierwszy, zasadniczy próg, wówczas stajemy w obliczu kolejnego i to już o wiele trudniejszego, który wymagać od nas będzie cierpliwości poświecenia mu dużej ilości czasu. Tym kolejnym bowiem krokiem w kierunku dobrego przygotowania się do matury ustnej z języka polskiego jest zgromadzenie materiałów w oparciu o które napiszemy własne wystąpienie maturalne. Żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wszelkiego rodzaju informacji stał się niemalże powszechny. Zewsząd napływają do nas liczne wiadomości. Mamy dostęp do Internetu, telewizora, gazet, książek, czasopism, a nawet galerii malarstwa, a więc nie możemy powiedzieć, że nie ma w czym wybierać... Owszem jest, choć im więcej źródeł, tym trudniej w tym nawale informacji znaleźć coś naprawdę sensownego i godnego naszej uwagi. Dlatego też, zważywszy na fakt, iż chcemy aby nasza praca była materiałem w pełni wartościowym, musimy starannie dobierać nasze źródła i analizować ich wartość merytoryczną. Pierwszym zasadniczym krokiem jaki powinniśmy uczynić w tym kierunku, jest bez wątpienia wyprawa do biblioteki. Tam znajdziemy naprawdę wiele wartościowych książek, które swoją treścią w dużej mierze mogą, a wręcz powinny zasilić naszą prezentację. Jak jednak znaleźć te pozycje? To pytanie z pewnością nasuwa się na myśl wielu z Was.

Lista najpopularniejszych motywów literackich:  • motyw buntu
  • motyw domu
  • motyw miłości
  • motyw przyjaźni
  • motyw wsi


Już odpowiadam... Jest wiele metod. Można po prostu iść i zacząć przeglądać po kolei wszystkie półki z książkami o tematyce, która nas interesuje, można też poprosić o pomoc w ich znalezieniu panią bibliotekarkę. Tym jednak sposobem z pewnością zmarnujemy wiele naszego, jakże cennego czasu, a przy tym i czasu innych. Dlatego najprostszą metodą na znalezienie tego, czego nam potrzeba, są wcześniejsze poszukiwania w internecie, który przecież stwarza dziś dla nas tak wiele możliwości. To właśnie w nim z łatwością możemy odszukać tytuły pozycji, po które następnie udamy się do biblioteki. W Internecie jednak znajdziemy nie tylko to, ale i wiele innych, cennych dla nas informacji z których niewątpliwie również powinniśmy skorzystać.
07:16, bal-com , Gotowe prace maturalne
Link
czwartek, 08 stycznia 2009
Spośród zaznaczonych tematów przeanalizuj każdy z osobna, wypisz na czystej kartce wszystkie dzieła literackie (oraz dzieła sztuki jeśli temat tego wymaga), które przychodzą Ci na myśl w związku z danym tematem. W ten sposób łatwiej będzie Ci stworzyć sensowny plan bibliografii już po dokonaniu wyboru związanego z tematem maturalnym. Następnie spróbuj zastanowić się jaki temat byłby najodpowiedniejszy uwzględniając liczbę wypisanych dzieł oraz stopień ich znajomości. Weryfikując w ten sposób poszczególne tematy w ostatecznym procesie dokonasz wyboru tematu, który wyda Ci się najodpowiedniejszy dla Ciebie. Jeśli wybrałeś w ten sposób temat swojej pracy, a jednak nie jesteś jeszcze do końca przekonany o słuszności swojej decyzji, wówczas możesz również, o ile czas jest Twoim sprzymierzeńcem, poradzić się kogoś, np. swojego nauczyciela, korepetytora, czy nawet panią polonistkę z biblioteki, którzy z pewnością podpowiedzą Ci który z wybranych przez Ciebie tematów byłby dla Ciebie najlepszy. Nie bój się pytać, bo „kto pyta nie błądzi”!!!

Zobacz także:

Prezentacje maturalne, motywy literackie
19:58, bal-com , Prezentacje maturalne
Link
środa, 07 stycznia 2009
Wybór tematu 

Wszyscy maturzyści, którym przychodzi zmierzyć się z napisaniem swojej własnej prezentacji maturalnej z języka polskiego już na samym początku stają przed bardzo ważnym ale i trudnym zadaniem, a mianowicie muszą dokonać wyboru tematu pracy maturalnej z języka polskiego. Na pozór mogłoby wydawać się, że nie ma nic prostszego w całym tym zgiełku przygotowań do matury niż wybór właśnie tego tematu. Jednakże myśląc właśnie w ten sposób można sprawić, że 
matura stanie się o wiele trudniejsza niż myśleliśmy. 

Co zatem zrobić, aby nie wejść w tą ślepą uliczkę?? Kiedy nadchodzi czas, że trzeba zdecydować się na temat maturalny z języka polskiego warto poświęcić tej czynności nieco więcej czasu. Oczywiście, niemalże wymarzoną sytuacją jest taka, w której decyzję o wyborze tematu maturalnego podjęliśmy już o wiele wcześniej i od dłuższego czasu gromadzimy materiały na temat interesującego nas zagadnienia. Niestety, z doświadczenia wynikającego z pracy z maturzystami wiem, że taka sytuacja zdarza się naprawdę rzadko. Najczęściej maturzyści przestępują do wyboru tematu dopiero wówczas, kiedy polonista prosi o wypełnienie ostatecznej deklaracji maturalnej. A wtedy czasu jest już najczęściej wyjątkowo mało, co pociąga za sobą nieraz pochopne i nieprzemyślane decyzje, które jakże często okazują się być „samobójem”. 
00:15, bal-com , Praca maturalna
Link
wtorek, 06 stycznia 2009
Matura ustna z języka polskiego już zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż stoisz w miejscu i z dnia na dzień coraz mniej wierzysz w to, że uda Ci się napisać coś naprawdę sensownego. Blokuje Cię strach, brak Ci pomysłów i zdolności z dziedzin humanistycznych? Nie wiesz jak powinna wyglądać Twoja prezentacja maturalna, od czego zacząć, na czym skończyć, co w niej zamieścić, a co lepiej przemilczeć? Spędzasz więc kolejny wieczór nad kartką papieru, która jest tak samo pusta, jak Twoja głowa jeśli chodzi o język polski. A matura coraz bliżej… W szkole ponaglają, każą przynosić jakieś dokumenty o których nie masz nawet bladego pojęcia i wciąż prawią te swoje cenne uwagi jak stworzyć dobrą pracę, które i tak w praktyce na niewiele się zdają. Jeśli tak właśnie jest, to głowa do góry!!! Z nami z pewnością zdążysz jeszcze dobrze przygotować się na maturę ustną z polskiego. Jesteśmy profesjonalną grupą fachowców, którzy działają na rynku maturalnym z powodzeniem od kilku już dobrych lat. Z nami matura wcale nie musi być taka straszna, jak mogłoby się pozornie wydawać. Zaufaj nam- specjalistom, a na pewno Twój wynik maturalny zaskoczy wszystkich, nawet Ciebie. Stworzymy dla Ciebie wzór każdej prezentacji, na dowolnie wybrany przez Ciebie temat. Nasze prace sa oryginalne, wyjątkowe, z olbrzymią dawką świeżości i niepowtarzalności. W stworzenie prezentacji wkładamy bowiem wiele wysiłku, by była ona przygotowana na wysokim poziomie zarówno pod względem merytorycznym, jak i stylistycznym i rzeczowym. Nasz oferta zawiera również usługi dotyczące stworzenia poszczególnych elementów składowych jakie ma zawierać gotowe prezentacje maturalne. Piszemy więc same bibliografie, konspekty, pomagamy w doborze literatury i tematu oraz przygotowujemy prezentacje multimedialne z niesamowitymi efektami specjalnymi, które stanowią wspaniały materiał pomocniczy. Nie zwlekaj już dłużej i wyciągnij dłoń o pomoc!!! Na pewno nie zostawimy Cię z niczym. Gwarantujemy kompleksowość usług, rzetelność, profesjonalizm i szybki kontakt.
12:21, bal-com , Prezentacje maturalne
Link